Arizonalı fotoğrafçı “JOSEPH MADDON”

Joseph, öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiğin için teşekkürler. Nerede yaşıyorsun, ne kadar zamandır fotoğrafçılık yapıyorsun ve fotoğrafa ne zaman ilgi duymaya başladın?

Ben teşekkür ederim. Mesa, Arizona’da yaşıyorum ve 18 yıldır fotoğraf çekiyorum. Fotoğraf çekmeye ortaokulda başladım. Olabildiğince erken başladım çünkü küçük yaştan itibaren fotoğrafçılığa ilgi duyuyordum.

Analog fotoğrafçılığı mı yoksa dijital fotoğrafçılığı mı tercih ediyorsun?

Aslında herhangi bir tercihim yok. Her iki formatı da seviyorum. Her gün yanımda taşıdığım başlıca kameralarım; 5D Mark IV, Polaroid Land 180 ve Contax TVS III. Analog formatlar arasındaki favorimse polaroid. Özellikle turkuaz rengi gökyüzü ve yarattığı sıcak sarı tonlar nedeniyle genelde 669 tipi filmi tercih ediyorum.

Fotoğraflarına baktığımızda genellikle dövmeli modellerle çalışmayı seviyorsun. Dövmeli modeller hakkında ne düşünüyorsun?

Birlikte çalıştığım modelleri, özellikle dövmeli ya da dövmesiz diye ayırmıyorum. Bugünlerde dövmeli insanlar, dövmesiz insanlardan daha fazla ilgi görüyor. Tabii ki dövme, modelin fotoğrafta güven sergileme becerisini belirlemiyor. Özellikle moda endüstrisinde ve genel olarak modellikte, dövme bir engel haline de gelebiliyor. Dövmenin, bir kişinin herhangi bir yerde çalışması önünde bir engel oluşturmaması gerektiğine inanıyorum. Benim için önemli olan görünür olandan daha fazlası, modelle nasıl bir etkileşime girdiğim ve birlikte geliştirdiğimiz ahenk.

Ne tür dövmelerden hoşlanıyorsun ve sende ne tür dövmeler var?

Kuş ve kadın dövmelerinden çok hoşlanıyorum ve şu anda vücudumun büyük bir kısmını kaplayan temalar bunlar. Bununla birlikte ayak bileğimde sigara içen bir cheeseburger var çünkü hayatı çok da ciddiye almamaya gayret ediyorum.

Peki, favori dövme sanatçıların kimler?

Beğendiğim dövme sanatçıları arasında; Justin Hartman, Aaron Coleman, Jon Garber, Timo Sanders ve artık dövme yapmayı bırakmış olan ama muhteşem gümüş takılar hazırlayan Cory Lenherr var.

Bize zaman ayırdığın için çok teşekkürler.

Ben de bana zaman ayırdığınız ve işime göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim.

www.instagram.com/joseph_maddon

  • Show Comments (0)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

Ads

You May Also Like

Gülşah Güray

Radyo Eksen yayın yönetmeni Gülşah Güray’la Denizhan Özkar’ın stüdyosunda buluştuk. Denizhan dövme yaptı, biz de ...

Nilipek, Can Güngör ve Can Levi’nin Yeldeğirmeni’ndeki dövme ve müzik stüdyosu

Röportaj”lama” Nilipek, Can Güngör ve Can Levi ile dövme – müzik üzerine.   TATUMAG: ...

80 yaşında dövme yaptıran Melda Teyze

Dövme yaptırmanın yaşı yok. Bir Atatürk sevdalısı olan Melda Teyze 10 Kasım’da Danny Garcia’ya ...