80 yaşında dövme yaptıran Melda Teyze

Dövme yaptırmanın yaşı yok. Bir Atatürk sevdalısı olan Melda Teyze 10 Kasım’da Danny Garcia’ya gidiyor ve bileğine K. Atatürk dövmesi yaptırıyor. 

“Bizim burada çocuklar vardı. 10 Kasım’da bedava yapıyorlarmış diye bir anons aldım. Kimden aldığımı bilmiyorum. Hemen atladım gittim. Canımı yakar mısınız dedim, yanmaz dediler. Çıkar mı dedim, çıkmaz dediler. O zaman yapın dedim. Hiç de acımadı. Sineme yaptıracaktım. Her zaman gözükecek bir yer olsun istedim, bileğime yaptırdım. Uzun saçlı bir çocuktu. Canımı da yakmadı. Güzel güzel yaptı. Allah razı olsun, eksik olmasın.”

“Ben bir Atatürk sevdalısıyım. Bütün odalarıma bakarsanız her yerde Atatürk’ün resimleri vardır. Bütün o resimler hep başımın ucunda durur. Nutuk da öyle hep başucumdadır. Durup durup okurum.”

“İstanbulluyum. Annem Sudan’dan 4 yaşında çalınarak İstanbul’a getiriliyor. 14 yaşına kadar Sultan Hamid’in sarayında yetiştiriliyor. Yunan muharebesini fetheden Gazi Ethem Paşa Yunan muharebesini fethedip döndüğü zaman Sultan Hamid, Gazi Ethem Paşa’ya bir halayık*, Şişli Gazi sinemasının orada bir apartman, bir de annemi veriyor. Ethem Paşa anneme diyor ki; “Seni ben azat ettim, git nereye gidersen” diyor. Annem o zaman 14 yaşında. “Beni saray size verdiğine göre ben bir daha saraya geri dönmem” diyor. “Annemi de babamı da bilmiyorum ki gideyim Sudan’a” diyor ve Ethem Paşa’nın yanında kalıyor. Biz hepimiz orada dünyaya geldik, orada büyüdük.”

Tags:

  • Show Comments (0)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

Ads

You May Also Like

Kraken’in kurucusu Mehmet Kızılay ile dövmeleri üzerine

Mehmet Kızılay uzun zamandır işlerini takip ettiğimiz, beğendiğimiz yetenekli bir insan. Yaptırdığı dövmeler ve ...

Bir dövme fenomeni K. ATATÜRK imzasının yaratıcısı efsane kaligraf, ressam “ETEM ÇALIŞKAN”

Etem Çalışkan’la Dövme Sanatı ve Duygular Bir dövme fenomeni olan K. ATATÜRK imzasının yaratıcısı efsane ...

“Yunus Günçe – İlhan Bilir” Tattoo Session

Yunus Günçe’yle Mama’s Boy Tattoo’da buluştuk. İlhan Bilir, Yunus’a yeni bir dövme yaparken, biz ...